dom

TOPICS

Budujemy dom

Wybór technologii stawiania ścian od razu narzuca nam konkretne materiały budowlane, ociepleniowe i wykończeniowe. Warto więc przemyśleć kilka możliwości już na etapie wyboru projektu domu.

iDom wart jest swojej ceny

Korzystanie z systemu Inteligentnego Domu, choć pozornie wydaje się kosztowne, nie uszczupla znacząco domowych oszczędności, a przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa i komfortu życia.

Energooszczędne domy przyszłości

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mieszkania i domy mogą zużywać znacznie mniej energii do ogrzewania. Są ekonomiczne w utrzymaniu, a dodatkowo muszą być zdrowe dla jego użytkowników. W takim domu człowiek powinien czuć się komfortowo. MCBE PK wprowadza certyfikat, który potwierdzi wymagane parametry budynku energooszczędnego oraz jego wpływ na zdrowie użytkowników.

Ekonomia czy fanaberia?

Inteligentne sterowanie w domu to ekonomia czy fanaberia? Sposób na przemyślane gospodarowanie energią, wykorzystanie technologii jako sposobu na ograniczenie kosztów utrzymania domu...

Po jakie technologie warto sięgać, tradycyjne czy energooszczędne?

Na pytanie po jakie technologie należy sięgać przy budowie domu, tradycyjne czy energooszczędne, w świetle dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zgodnie, z którą państwa członkowskie zobowiązane jest do doprowadzenia do tego, aby od początku 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami „o niemal zerowym zużyciu energii”, już dziś wskazuje się na konieczność stosowania technologii energooszczędnych.