Skip to main content
Home » Smart living » Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe
przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe
smart living

Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe

drzwi
drzwi

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie stalowych drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne są wizytówką każdego domu. Mimo że, o ich zakupie decyduje przede wszystkim wygląd, to liczy się także zwiększona odporność na włamanie i wysoka izolacyjność cieplna. To one sprawiają, że drzwi są nie tylko piękne, ale też funkcjonalne.

Podpowiadamy o czym powinni Państwo pamiętać, szukając idealnych drzwi stalowych.

Wykonane ze stali drzwi zewnętrzne

Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny pasować optycznie do całego budynku i być funkcjonalne. Ważny jest materiał, z którego są wykonane, ponieważ to m.in. od niego zależy ich wytrzymałość, bezpieczeństwo, izolacyjność cieplna, a także sposób pielęgnacji. Zewnętrzne drzwi stalowe firmy Hörmann, nie zawiodą nawet bardzo wygórowanych oczekiwań.

Wyposażenie w klasie przeciwwłamaniowej

Z reguły zaleca się stosowanie drzwi zewnętrznych w klasie przeciwwłamaniowej RC 2. Kto jednak nie chce korzystać z drzwi z wyposażeniem zabezpieczającym przed włamaniem, powinien przynajmniej zwrócić uwagę na to, czy zamek wyposażony jest w wielopunktowe ryglowanie.

Izolacyjność cieplna zewnętrznych drzwi stalowych

Ten, kto decyduje się na kupno nowych zewnętrznych drzwi stalowych, powinien mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale także właściwości termoizolacyjne. Drzwi o wysokiej izolacyjności cieplnej są przyjazne dla portfela, ponieważ zapobiegają stratom ciepła w mieszkaniu. Dobrze przewodzące ciepło materiały, brak przegród termicznych i nieprofesjonalny montaż sprawiają, że ciepło szybciej ucieka na zewnątrz. Decydujący jest tutaj współczynnik przenikania ciepła drzwi, w skrócie współczynnik UD. Im mniejsza jego wartość, tym lepsza izolacyjność cieplna.

Wygląd zewnętrznych drzwi stalowych

Gdy do wejścia do domu dociera niewystarczająca ilość światła, zalecamy wybór drzwi stalowych z przeszkleniem. Jeśli oferta producenta zawiera szeroki wybór wzorów, kolorów i elementów wyposażenia dodatkowego, nasze drzwi zawsze będą mogły mieć indywidualny rys. Kto ceni sobie jednolitość, może wybrać drzwi stalowe dopasowane stylistycznie do bramy garażowej. Komu zależy na nowoczesnym wyglądzie, niech kupi drzwi z pełną płytą z niewidocznym profilem skrzydła po stronie zewnętrznej i wewnętrznej.

Drzwi wejściowe ISOPRO Secur – piękne, ciepłe, przeciwwłamaniowe

Skorzystaj z wiosennej promocji w firmie Hörmann! Teraz wybrane modele drzwi wejściowych ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjnej cenie!

Dokonując takiego wyboru, przede wszystkim możemy zapobiec ucieczce ciepła z domu i ograniczyć rachunki za energię. Drzwi ISOPRO Secur mają bowiem stalową płytę drzwiową o grubości 65 mm z przegrodą termiczną i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej, ciepłą aluminiową ościeżnicę i ciepły próg. To wszystko sprawia, że osiągają współczynnik przenikania ciepła Ud nawet 0,88 W/(m2K).

Oprócz tak dobrej izolacyjności drzwi ISOPRO Secur w standardzie mają klasę przeciwwłamaniową RC 2. To zagwarantuje nam także poczucie bezpieczeństwa we własnym domu. Drzwi wyposażone są w zamek z 3-punktowym ryglowaniem, listwy przeciwwyważeniowe, okucia z zabezpieczającymi rozetami ES1 i zabezpieczone przed wykręceniem zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach.

Promocja obejmuje dwa wzory z pełną płytą drzwiową w sześciu kolorach, co daje wybór spośród 12 wariantów drzwi ISOPRO Secur. Wszystkie dostępne są z nowoczesnym, eleganckim długim uchwytem ze stali nierdzewnej lub kompletem klamek ze stali nierdzewnej. Standardowo drzwi dostarczane są w wersji otwieranej do wewnątrz. Na życzenie, bez żadnej dopłaty, można zamówić je także otwierane na zewnątrz. Na te solidne i trwałe drzwi zewnętrzne udzielana jest 5-letnia gwarancja.

Oferowane w promocji przez firmę Hörmann drzwi ISOPRO Secur kosztują tylko 4390 zł razem z montażem w budynku mieszkalnym i 8 proc. stawką podatku VAT (cena promocyjna dotyczy drzwi i nie uwzględnia naświetla bocznego). Promocja potrwa do końca 2021 r.

Szczegółowe informacje o warunkach promocji i gwarancji można znaleźć na stronie hormann.pl.

Next article