Skip to main content
Home » Smart living » Zostań praktyczną panią domu
smart living

Zostań praktyczną panią domu

obowiązków
obowiązków

Wybieram praktyczne sprzęty, którym ufam i które ułatwiają mi wykonywanie codziennych obowiązków.

Anna Nowak-Ibisz

Prezenterka telewizyjna, prowadząca program „Pani Gadżet”

Prawie każda kobieta ma dużo domowych obowiązków, które zajmują jej mnóstwo czasu. Czy ma pani jakieś skuteczne metody na to, żeby sprzątać, gotować, prasować – szybko i z dobrym efektem?

Najlepszym rozwiązaniem dla kobiety, która ma nadmiar domowych obowiązków, jest odpoczynek! Czasem warto oderwać się od sprzątania, prania, gotowania i zrobić coś dla siebie – pójść do SPA czy do kina z koleżanką. Każdego dnia mam bardzo dużo pracy poza domem, biegam na wiele spotkań, a do domu zazwyczaj wracam w godzinach wieczornych. Dopiero wtedy mam czas na to, żeby zadbać o porządek. Aby ułatwić sobie pracę, korzystam przede wszystkim ze sprawdzonych, porządnych sprzętów, które ułatwiają mi codzienne obowiązki. W prasowaniu pomaga mi żelazko ze stacją parową, w odkurzaniu odkurzacz bezprzewodowy. Dzięki niemu sprzątanie jest łatwe i szybkie. W moim domu mieszkają trzy koty, które gubią dużo sierści, dlatego codzienne odkurzanie jest koniecznością. Zapewne wszyscy, którzy mają w domu zwierzęta, znają ten problem.

Moim sposobem na utrzymanie w domu porządku jest przede wszystkim regularne sprzątanie. Nie dopuszczam do sytuacji, w której z dnia na dzień w kuchni namnażają się nieumyte naczynia czy garnki. Nie potrafię położyć się do łóżka z myślą, że w mojej kuchni czeka na mnie sterta nieumytych garów. Dzień, który zaczyna się od zmywania i doprowadzania kuchni do czystości jest dla mnie zawsze złym dniem. Wieczorem mielę kawę, nalewam wodę do maszyny i rano dzięki jednemu naciśnięciu przycisku „start” mam kawę, która stawia mnie na nogi. Muszę przyznać, że jestem osobą, która lubi czystość i porządek. Lubię czuć się dobrze w miejscu, w którym odpoczywam i spędzam czas z najbliższymi. Nawet poranne mycie zębów jest dla mnie okazją do sprzątania łazienki. To chyba taki nawyk, który wyniosłam z domu, po prostu lubię, jak jest czysto.

Jakie nowoczesne rozwiązania mogą ułatwić kobietom domowe obowiązki? Bez jakich rozwiązań pani nie wyobraża sobie życia?

Dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu, bez której nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania, jest samochód. Ze względu na to, że mieszkam poza Warszawą, nie jestem w stanie zrobić nic właśnie bez mojego pojazdu. Dzięki niemu mogę wykonywać wszystkie domowe obowiązki, odwieźć syna do szkoły czy pojechać na zakupy. Z nowoczesnych rozwiązań bardzo przydaje mi się system alarmowy, który mogę kontrolować za pomocą aplikacji w telefonie. Mój syn niestety nie zawsze pamięta o włączeniu alarmu, dlatego korzystając z takiej aplikacji, mam zawsze kontrolę nad bezpieczeństwem w naszym domu, nawet kiedy jestem w pracy. Gdybym miała szansę budować nasz dom od nowa, na pewno zainwestowałabym w odzyskiwanie energii, w pompę ciepła oraz w system, który pozwoliłby mi za pomocą telefonu sterować całym domem.

Jak dba pani o domowy budżet? Czy ma pani jakieś sprawdzone sposoby na sprawne zarządzanie domowymi finansami?

Ja mam to wielkie szczęście, że mogę zarządzać moim domowym budżetem samodzielnie i nie muszę się z niczego rozliczać. Dla wszystkich pań, które mają problemy z zarządzaniem domowymi finansami, polecam korzystanie z kobiecych kalendarzy, które pozwalają zapanować nad całym domowym chaosem. Ja niestety nie jestem typem osoby, która wszystko planuje i stara się mieć poukładane, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Każdego dnia staram się korzystać z tego, co mam, czasem udaje mi się coś zaoszczędzić, ale jestem bardziej artystą niż finansistą i nie umiem planować oszczędności i inwestycji.

Next article