Home » Smart living » Zostań praktyczną panią domu
smart living

Zostań praktyczną panią domu

Anna Nowak-Ibisz
Anna Nowak-Ibisz

Anna Nowak-Ibisz

Prezenterka telewizyjna, prowadząca program „Pani Gadżet”

Wybieram praktyczne sprzęty, którym ufam i które ułatwiają mi wykonywanie codziennych obowiązków.

Prawie każda kobieta ma dużo domowych obowiązków, które zajmują jej mnóstwo czasu. Czy ma Pani jakieś skuteczne metody na to, żeby sprzątać, gotować, prasować – szybko i z dobrym efektem?

Najlepszym rozwiązaniem dla kobiety, która ma nadmiar domowych obowiązków, jest odpoczynek! Czasem warto oderwać się od sprzątania, prania, gotowania i zrobić coś dla siebie – pójść do SPA czy do kina z koleżanką. Każdego dnia mam bardzo dużo pracy poza domem, biegam na wiele spotkań, a do domu zazwyczaj wracam w godzinach wieczornych. Dopiero wtedy mam czas na to, żeby zadbać o porządek. Aby ułatwić sobie pracę, korzystam przede wszystkim ze sprawdzonych, porządnych sprzętów, które ułatwiają mi codzienne obowiązki. W prasowaniu pomaga mi żelazko ze stacją parową, w odkurzaniu odkurzacz bezprzewodowy. Dzięki niemu sprzątanie jest łatwe i szybkie. W moim domu mieszkają trzy koty, które gubią dużo sierści, dlatego codzienne odkurzanie jest koniecznością. Zapewne wszyscy, którzy mają w domu zwierzęta, znają ten problem. Moim sposobem na utrzymanie w domu porządku jest przede wszystkim regularne sprzątanie. Nie dopuszczam do sytuacji, w której z dnia na dzień w kuchni namnażają się nieumyte naczynia czy garnki. Nie potrafię położyć się do łóżka z myślą, że w mojej kuchni czeka na mnie sterta nieumytych garów. Dzień, który zaczyna się od zmywania i doprowadzania kuchni do czystości jest dla mnie zawsze złym dniem. Wieczorem mielę kawę, nalewam wodę do maszyny i rano dzięki jednemu naciśnięciu przycisku „start” mam kawę, która stawia mnie na nogi. Muszę przyznać, że jestem osobą, która lubi czystość i porządek. Lubię czuć się dobrze w miejscu, w którym odpoczywam i spędzam czas z najbliższymi. Nawet poranne mycie zębów jest dla mnie okazją do sprzątania łazienki. To chyba taki nawyk, który wyniosłam z domu, po prostu lubię, jak jest czysto.

Jakie nowoczesne rozwiązania mogą ułatwić kobietom domowe obowiązki? Bez jakich rozwiązań Pani nie wyobraża sobie życia?

Dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu, bez której nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania, jest samochód. Ze względu na to, że mieszkam poza Warszawą, nie jestem w stanie zrobić nic właśnie bez mojego pojazdu. Dzięki niemu mogę wykonywać wszystkie domowe obowiązki, odwieźć syna do szkoły czy pojechać na zakupy. Z nowoczesnych rozwiązań bardzo przydaje mi się system alarmowy, który mogę kontrolować za pomocą aplikacji w telefonie. Mój syn niestety nie zawsze pamięta o włączeniu alarmu, dlatego korzystając z takiej aplikacji, mam zawsze kontrolę nad bezpieczeństwem w naszym domu, nawet kiedy jestem w pracy. Gdybym miała szansę budować nasz dom od nowa, na pewno zainwestowałabym w odzyskiwanie energii, w pompę ciepła oraz w system, który pozwoliłby mi za pomocą telefonu sterować całym domem.

Jak dba Pani o domowy budżet? Czy ma Pani jakieś sprawdzone sposoby na sprawne zarządzanie domowymi finansami?

Ja mam to wielkie szczęście, że mogę zarządzać moim domowym budżetem samodzielnie i nie muszę się z niczego rozliczać. Dla wszystkich Pań, które mają problemy z zarządzaniem domowymi finansami, polecam korzystanie z kobiecych kalendarzy, które pozwalają zapanować nad całym domowym chaosem. Ja niestety nie jestem typem osoby, która wszystko planuje i stara się mieć poukładane, szczególnie jeśli chodzi o finanse. Każdego dnia staram się korzystać z tego, co mam, czasem udaje mi się coś zaoszczędzić, ale jestem bardziej artystą niż finansistą i nie umiem planować oszczędności i inwestycji.

Next article