Skip to main content
Home » Millenialsi » Makijaż jest dla mnie codzienną zabawą
millenialsi

Makijaż jest dla mnie codzienną zabawą

makijaż
makijaż

Jakie są metody na efektowny makijaż?

Red Lipstick Monster

Najpopularniejsza polska youtuberka urodowa

Czym dla ciebie jest makijaż? Czym według twojej opinii jest makijaż dla zwykłych Polek?

Makijaż jest dla mnie codzienną zabawą, w trakcie której mogę się zrelaksować. To czas wyłącznie dla mnie, czas wyciszenia i spokoju. Make-up pozwala mi na wiele inwencji, więc tym bardziej lubię próbować nowości i zastanawiać się co jeszcze ciekawego można stworzyć przy pomocy dostępnych „narzędzi”. Czym jest makijaż dla innych osób? Ciężko wypowiadać mi się za innych, a nie lubię uogólniania. Podobnie jak i dla mnie, jest to dla nich na pewno czas indywidualnego wypoczynku, choćby mentalnego. Obojętnie, czy to 10 minut, czy godzina, można traktować go nie jak poranną rutynę, a właśnie jak moment na coś wyłącznie dla siebie. Zauważ również, że celowo nie mówię wyłącznie o kobietach – coraz więcej mężczyzn również interesuje się make-upem, a ja uważam, że to super!

Czy dziewczyna w wieku 20 lat powinna dbać o skórę twarzy inaczej niż np. 30-latka? Czym powinna różnić się pielęgnacja w zależności od wieku?

Pamiętajmy, że skóra reaguje na czynniki środowiskowe i wszystko, co dzieje się z naszym ciałem. Stres, warunki, w jakich żyjemy, pracujemy i mieszkamy, wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Więc tak, na pewno skóra osoby 20-letniej może zachowywać się inaczej, niż tej w wieku 30+. Czy pielęgnacja różni się w zależności od wieku? Na pewno nie ma uniwersalnej porady, bo skóra jest równie unikalna, jak my sami i to, co odpowiada jednej osobie, niekoniecznie będzie dobre dla drugiej. Bardzo ważne, niezależnie od typu skóry i wieku, jest jej nawilżanie. Ona na pewno nam za to „podziękuje”. Z kolei podchodząc indywidualnie, warto działać na konkretne problemy – na przykład trądzik pospolity lub różowaty. Wtedy skuteczne jest wprowadzenie do codziennej pielęgnacji preparatów, które pozwolą na leczenie tej kondycji.

Czy są jakieś metody na szybki i efektowny makijaż?

Dla każdego „efektowne” może oznaczać co innego, poza tym każdy ma też indywidualne cechy twarzy, więc i dobór makijażu będzie bardzo osobistą rzeczą. Dla przykładu, ja zawsze muszę poświęcić dłuższą chwilę brwiom, bo naturalnie są praktycznie niewidoczne. Z kolei żeby było szybko i efektownie, zawsze rozświetlam poliki i powieki, dodaję odrobinę koloru na usta oraz mocno podkreślam rzęsy.

Jakie są najnowsze trendy w makijażu?

W najbliższym sezonie popularnym trendem będą przede wszystkim klasyczne czerwone usta w wydaniu mocno wyrysowanym, ale również nieidealne, malowane na szybko. Sprawdzą się też na pewno też brokatowe i metaliczne akcenty, na przykład na oczach, ustach lub paznokciach.

W internecie jest wiele blogów i vlogów urodowych, skąd więc popularność akurat twojego kanału?

Nie można powiedzieć, że popularny jest tylko mój kanał – istnieje mnóstwo świetnych kanałów o podobnej do mojej tematyce. W moich materiałach zawsze utrzymuję założony sobie poziom, na który składają się między innymi naturalność, rzetelność czy ekspertyza. Dlatego też każdą z moich trzech książek przygotowywałam od początku do końca bez kompromisów na jakości i wartości merytorycznej. Wiele lat pracowałam (i nadal to robię) na zdobycie zaufania mojej publiki, które z kolei przełożyło się również na popularność. A ja wiem, że nie tego zaufania nie zawiodę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków? Czy perfekcyjny makijaż może być wykonany tylko i wyłącznie przez drogie kosmetyki czy jednak można uzyskać super efekt dzięki zwykłym drogeryjnym kosmetykom?

Niezależnie od ceny, zdarzają się produkty, które zdarzają się hitami i kitami. Uwielbiam wyszukiwać zależności i znajdować tańsze zamienniki dla droższych kultowych produktów.

Next article