Skip to main content
Home » Millenialsi » Języki, podróże i fajne życie
millenialsi

Języki, podróże i fajne życie

Języki, podróże i fajne życie
Języki, podróże i fajne życie

Jaka jest skuteczna metoda nauki języka obcego?

Aggie i Kamil

Twórcy bloga jezykipodroze.pl i serwisu do skutecznej nauki angielskiego Vagaru.pl

Jesteście ekspertami od niestandardowej, ale efektywnej nauki języka angielskiego. Jak bardzo ta umiejętność wpływa na łatwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich, poszukiwania pracy czy podróżowanie po świecie?

Niestandardowa nauka to nasza specjalność. Uczymy nieszablonowo, bo bez podręczników i testów. To, co przynosi realne efekty to codzienny i aktywny kontakt z angielskim. Stworzyliśmy takie rajskie miejsce, w którym można uczyć się aktywnie każdego dnia i w którym jest wszystko, czego potrzeba, żeby opanować angielski. Osoby uczące się z nami przesyłają nam wiadomości i swoje filmiki, pokazując efekty swojej nauki, dzięki której dostali wymarzoną pracę za granicą lub podróżują i w tej podróży rozmawiają z ludźmi po angielsku już bez żadnych blokad.

Jak przełamać lody i zmotywować się do efektywnej nauki? Jak wybrać właściwą metodę?

Zawsze to podkreślamy, że żadna metoda nie przyniesie zamierzonych efektów jeśli nie ma najważniejszego – naszej silnej wewnętrznej chęci i determinacji, żeby sprawnie posługiwać się językiem obcym. Wówczas motywacja jest ogromna i to jest dobry czas, żeby zacząć budować nawyk regularnej nauki. Jak powiedział Jim Rohn, motywacja jest tym, co pozwala zacząć, a nawyk jest tym, co pozwala wytrwać. Nawyk codziennej nauki pozostaje z nami wtedy, kiedy pierwsza motywacja opada. Wówczas wiele osób odpuszcza naukę, robi przerwę i znów wraca po jakimś czasie szukając kolejnej metody, bo tamta przecież nie była skuteczna. Niestety, żadna metoda nie działa jeśli realizujemy ją przez krótki czas. Musimy nauczyć się stawiać czoła niewygodom, gorszej motywacji, różnym lękom, żeby móc je przezwyciężyć i rozwijać się w nauce języka.

Istnieje tak naprawdę jedna metoda skutecznej nauki. To jest utrzymywanie codziennego aktywnego kontaktu z angielskim, a my właśnie pokazujemy jak konkretnie to robić.

Znajomość języków obcych daje wolność? Czy podróże i kontakt z obcokrajowcami to ułatwiają?

Nawet znajomość tylko angielskiego jest w stanie zapewnić nam niesamowitą swobodę. Możesz pracować, gdzie chcesz, mieszkać, gdzie chcesz i podróżować jak chcesz. Masz większą wolność w decydowaniu o swoim życiu, bo stoi przed Tobą ogrom możliwości.

Kontakty z osobami z różnych krajów pozwalają nam poszerzyć nasze horyzonty myślowe, poznać odmienną kulturę, otworzyć się na nowe. Znajomość języka obcego już sama w sobie jest podróżą do kultury i do świata należącego do tego języka. Znajomość języków także pozwala pełniej podróżować, korzystać z miejsc, które odwiedzamy. Otwiera nam drzwi do ludzi, a to właśnie kontakty i relacje z ludźmi są największą wartością podróżowania.

Czy w Waszym życiu miała miejsce sytuacja, w której znajomość języka okazała się „kołem ratunkowym”?

Oczywiście, w czasie naszych podróży zdarzały się różne sytuacje, które bez znajomości języka na pewno byłyby bardzo stresujące. Mam tu na myśli na przykład nagłą wizytę w szpitalu czy awarię silnika samochodu w Dolinie Śmierci w USA w 50-stopniowym upale…

Next article