Skip to main content
Home » Dobre bo polskie » Biznes modowy w Polsce ma duży potencjał
dobre bo polskie

Biznes modowy w Polsce ma duży potencjał

Biznes modowy w Polsce
Biznes modowy w Polsce

To, co nas Polki wyróżnia to nie tylko uroda, ale przede wszystkim charakter, profesjonalizm i klasa.

Kasia Struss

Topmodelka, ikona modelingu, jedna z najlepiej ubranych kobiet według magazynu Vogue

Kasia, godnie reprezentujesz Polskę w świecie modelingu. Czy tam również potwierdza się przekonanie, że Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet?

Oczywiście, że tak. Jednak jest wiele pięknych kobiet na świecie. To, co nas Polki wyróżnia to nie tylko uroda, ale przede wszystkim charakter, profesjonalizm i klasa.

Praca modelki wiąże się z częstymi wyjazdami, ponadto na co dzień mieszkasz za granicą. Za czym w Polsce najbardziej tęsknisz?

Polska jest moją ojczyzną, tu się wychowałam, tu jest mój dom rodzinny. Powroty są dla mnie bardzo ważne i potrzebne. Prowadzę szybki tryb życia, więc nawet nie mam czasu, żeby się porządnie stęsknić. Jeżeli jednak miałabym zrobić listę, to na pierwszym miejscu znalazłaby się oczywiście moja rodzina (która z roku na rok się powiększa), kuchnia mamy i polskie góry.

Jesteś jedną z najlepszych światowych modelek, współpracujesz z największymi markami na świecie, ale także poświęcasz się polskim projektom. Za co lubisz pracę z polskimi markami i projektantami?

Uważam, że business modowy w Polsce ma duży potencjał. Od początku mojej kariery staram się w nim uczestniczyć. Byłam gościem kilku pokazów i zawsze jestem pod wrażeniem całej oprawy i rozmachu z jakim są one organizowane. Z racji tego, że jest ich jeszcze niewiele, to każdy pokaz jest wyjątkowy i ma bardziej charakter imprezy, wydarzenia kulturalnego. Szkoda tylko, że cała uwaga skupia się na gwiazdach z pierwszych rzędów, a nie na kreacjach utalentowanych projektantów.

Kasia Struss

Co poradziłbyś młodym Polkom, które marzą o karierze modelki? Jak zostać zauważoną w międzynarodowym świecie mody?

Przede wszystkim należy zachować dystans. Modelki są ciągle oceniane: za chuda, za gruba, zbyt małe oczy, zbyt ciemne włosy… Trzeba mieć grubą skórę (i wsparcie agenta), żeby przez to wszystko przebrnąć i nie stracić wiary w siebie. Najważniejsze to pozostać sobą i wyznaczyć sobie konkretne cele. Profesjonalizm i ciężka praca to podstawa, reszta to łut szczęścia i dobre geny.

Jakie są twoje plany na dalszą karierę?

Modeling i liczne podróże okazały się świetną szkołą życia i teraz nadchodzi czas, aby te doświadczenia wykorzystać w nowej kategorii. Co to będzie i kiedy, to czas pokaże. Moim marzeniem jest wspieranie młodych talentów, ponieważ wiem, jak ciężko jest wystartować bez znajomości i pieniędzy.

Next article