Home » Smart living » Smart home – przyszłość szybsza niż myślisz
GATEWAY-970x250
Smart living

Smart home – przyszłość szybsza niż myślisz

Stanisław-R

Stanisław Rak

Product and Project Manager, Finder Polska Sp. z o.o.

W wielu głowach na myśl o systemie inteligentnego budynku rodzi się od razu skojarzenie „niepotrzebny i kosztowny gadżet”. Prawdopodobnie wynika to z obrazów podsuwanych nam przez filmy science fiction, ale też, z tego jak wyglądały pierwsze dostępne na rynku rozwiązania.

Czasami myśląc o automatyce budynkowej, wyobrażamy sobie, gdzieś w naszym domu, pokój wypełniony kablami i urządzeniami niewiadomego przeznaczenia oraz wszechobecnymi tabletami na ścianach. Żyjemy przecież w czasach, w których mamy cały czas przy sobie smartphone, czy panele operatorskie na ścianach to nie jest anachronizm?

Najlepsza automatyka to taka, której na co dzień nie będziemy zauważać. Systemy takie jak YESLY mają sprawiać, że nasze życie będzie bardziej komfortowe i przyjemniejsze, a one same mają pozostawać niewidoczne i po prostu działać.

Smart Home to rozwiązanie dla nas wszystkich. Teraz możemy sprawdzić czy światło w pokoju dziecka jest zapalone, wybrać najprzyjemniejszy poziom oświetlenia do romantycznej kolacji, wyłączyć całe oświetlenie w domu albo opuścić rolety, a to wszystko będąc poza domem albo leżąc wygodnie na kanapie.

Rozwiązania typu Smart Home nie wymagają już przebudowy całego mieszkania czy dodawania nieskończonej ilości przewodów do ścian, możemy wykorzystać to, że opierają się na sieciach bezprzewodowych. To zapewnia zdecydowane ograniczenie kosztów instalacji systemu oraz swobodną rozbudowę.

Warto jednak zwrócić uwagę na drastyczny przyrost tego typu urządzeń w naszych mieszkaniach. Już teraz możemy spotkać: czajniki, żarówki, lodówki czy nawet zmywarki sterowne przez Internet. Zauważmy, że zdecydowana większość z nich, wymaga ciągłej komunikacji i cały czas obciąża naszą domową sieć. Projektując nasz system automatyki domowej, poszliśmy w kierunku praktycznie zerowej emisyjności. Sygnał pomiędzy urządzeniami jest wysyłany wyłącznie w momencie wydawania polecenia.

Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie asystenci głosowi, możemy poprosić nasz telefon, aby podał trasę do domu, wybrał numer do znajomego. Dlaczego nie używać tych samych asystentów do sterowania domem? System YESLY integruje się z Google Home i Amazon Alexa. Dzięki temu mamy wszystkie nasze urządzenia „smart” w jednym miejscu.

Asystenci głosowi, pozwalają na to, aby w prosty sposób łączyć funkcjonalności różnych systemów. Idealnym przykładem może być funkcja budzik, gdy włączą naszą ulubioną muzykę do budzenia i wyślą sygnał do YESLY, które podniesie rolety w sypialni.

Co najważniejsze, elementy systemu YESLY są praktycznie niewidoczne, współpracują z tradycyjnymi łącznikami i nie zakłócą naszego wnętrza.

Może wygodny i funkcjonalny system automatyki jest dla Ciebie?

Next article