Home » Smart living » Jak rozwija się rynek zakupów online w czasie pandemii?
smart living

Jak rozwija się rynek zakupów online w czasie pandemii?

Zakupy w pandemii? OLX proponuje przesyłki za 1 zł

Do 4.12 użytkownicy OLXa mogą korzystać z promocji na przesyłki. Za nadanie paczki do paczkomatu lub Pocztą Polską zapłacą tylko 1 zł.

Serwis ogłoszeniowy OLX udostępnia użytkownikom kupującym w kategorii Moda i Dla dzieci usługę przesyłki zakupionych przedmiotów w cenie 1 zł. Promocja potrwa do 4.12. Żeby z niej skorzystać, wystarczy przejść procedurę zakupu przedmiotu z wysyłką. Promocja dotyczy przedmiotów zakupionych w trakcie jej trwania, objęte nią zostaną także ogłoszenia z opcją wysyłki dodane przed jej rozpoczęciem.

Pandemia koronawirusa zmieniła nasz sposób robienia zakupów na dobre. Jak wynika z najnowszego raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2020” już aż 73 proc. polskich internautów w sieci robi też zakupy. To aż o 11 proc. więcej niż w roku ubiegłym. A proces ten może być jeszcze łatwiejszy i… tańszy. Wszystko dzięki promocji wysyłkowej OLX.

Promocja dotyczy kategorii Moda oraz Dla dzieci, warto z niej skorzystać szczególnie teraz, gdy zamknięto odzieżowe sieciówki i galerie handlowe. Tylko te dwie kategorie odwiedza miesięcznie milion poszukujących użytkowników OLXa. Przesyłki za złotówkę to bezpieczna opcja, która pozwoli ograniczyć bezpośredni kontakt między użytkownikami i jednocześnie nie obciąży budżetu – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, program manager w OLX.

Usługa Przesyłki OLX jest dostępna od marca, a jej partnerem jest platforma wysyłkowa sendit.pl. W jej ramach kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, sprzedający wysyła paczkę, a po jej odbiorze środki są wypłacane na konto sprzedającego.

Jak to działa krok po kroku?

1. Sprzedający dodaje opcję przesyłki na OLX,
2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę,
3. Sprzedający akceptuje sprzedaż, przechodzi weryfikację i wysyła paczkę,
4. Kupujący odbiera paczkę,
5. Sprzedający otrzymuje pieniądze.

Next article