finanse

TOPICS

Jak Polska szuka okazji

Polski konsument to sprytny konsument i wiadomo to nie od dziś. Już dekadę temu Polacy uzyskali najlepszy wynik ogólny w testach „zakupowego IQ” i zostali sklasyfikowani na czele europejskiego rankingu.

Ekonomia lubi ekologię

Czy warto inwestować w urządzenie 
energooszczędne? Tak. Oszczędzając energię mamy wpływ nie tylko na ochronę środowiska ale również zawartość 
własnej kieszeni.

Świąteczne pożyczki bez ryzyka

Okres przedświątecznych zakupów to niebezpieczny czas dla naszych portfeli. Z kolei dla sklepów grudzień to najbardziej dochodowy miesiąc w roku. Klienci są kuszeni licznymi promocjami i ofertami zakupów na raty. W ferworze świątecznej gorączki łatwo stracić kontrolę nad własnymi finansami. Każdy chce spełnić marzenia najbliższych, nawet te, które przekraczają nasz budżet.

Po jakie technologie warto sięgać, tradycyjne czy energooszczędne?

Na pytanie po jakie technologie należy sięgać przy budowie domu, tradycyjne czy energooszczędne, w świetle dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zgodnie, z którą państwa członkowskie zobowiązane jest do doprowadzenia do tego, aby od początku 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami „o niemal zerowym zużyciu energii”, już dziś wskazuje się na konieczność stosowania technologii energooszczędnych.