dzie można nauczyć się, jak dbać o własną wiarygodność finansową i chronić swoją tożsamość? Nie trzeba tracić czasu na odwiedzanie serii serwisów internetowych czy czytanie poradników. Wystarczy ScoreHunter.pl. Tu w łatwy i przyjemny sposób dowiemy się, czym jest historia kredytowa, jak sprawdzić, czy nasze dane są w BIK, czy też jak uchronić się przed wyłudzeniem kredytu na nasze dane. Platforma nie tylko uczy i przestrzega, ale i daje szanse na wygranie atrakcyjnych nagród.

Wraz z rozwojem technologii i powszechnej digitalizacji życia zarządzanie finansami stało się niezwykle łatwe, głównie dzięki szybkiemu dostępowi do konta bankowego oraz możliwości zdalnego regulowania należności w wersji smart. Podstawowa zasada pozostaje jednak bez zmian – aby skuteczne i bezstresowo funkcjonować w tej rzeczywistości, trzeba działać mądrze i bezpiecznie.

 

 

Rozwój płatności bezgotówkowych, oprócz oczywistych korzyści, niesie za sobą również pewne ryzyka. Należy być świadomym, że utrata dowodu osobistego, karty płatniczej czy ujawnienie podstawowych danych osobowych może skutkować wyłudzeniem na nasze dane kredytu czy pożyczki. W takiej właśnie sytuacji, gdy następuje podszycie się pod inną osobę w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, mówi się o kradzieży tożsamości. Z danych policji wynika, że w 2016 r. odnotowano w Polsce ponad 100 tys. oszustw i wyłudzeń z wykorzystaniem skradzionych danych. Również korzystanie z nieautoryzowanych płatności on-line może przyczynić się do nieplanowanej utraty środków, jeśli zakupów dokonamy na niezabezpieczonej stronie internetowej.

Aby poznać sposoby minimalizowania ryzyka związanego z płatnościami bezgotówkowymi oraz kradzieżą danych warto zagrać w grę na edukacyjnym portalu ScoreHunter.pl. Platforma ta w łatwy i przyjemny sposób – poprzez rozwiązywanie zadań i dobrą zabawę – uczy właściwych zachowań i wskazuje niezbędne środki bezpieczeństwa. Co więcej, umożliwia zbieranie punktów, które można zamienić na realne, atrakcyjne nagrody.

Nieodzownym elementem finansowej strony życia są pożyczki i kredyty bankowe. Warto więc zawczasu zadbać o własną historię kredytową, zawsze braną pod uwagę przez banki i firmy pożyczkowe przy ocenie zdolności kredytowej. Dobra historia kredytowa ma też istotne znaczenie przy negocjacji warunków kredytu czy pożyczki. Tu również z pomocą przychodzi portal ScoreHunter.pl, który podpowiada, jak korzystać z produktów finansowych, aby nasza wiarygodność kredytowa była niepodważalna.