kąd potrzeba stworzenia Programu Jesteśmy Fair?

Początek Jesteśmy Fair sięga 2011 roku. Euro Styl z osiedli podmiejskich wchodził wówczas coraz mocniej na rynek dzielnic centralnych i bardziej prestiżowych. Zaczęliśmy zastanawiać się, jak możemy komunikować naszym klientom i kontrahentom jeszcze skuteczniej, że jesteśmy dobrym partnerem stawiającym na jakość. Odpowiedzialność za produkt to zresztą pierwszy filar naszego programu. Równie ważne są jednak dwa kolejne: odpowiedzialność za relacje, m.in. z naszymi kontrahentami, oraz za lokalną społeczność.

Euro Styl nie poprzestaje na budowie osiedli i tworzeniu bogatej infrastruktury. Firma chętnie angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne.

Tam, gdzie się pojawiamy, tworzymy nie tylko nowe tkanki miejskie tętniące życiem, ale chcemy także wpływać pozytywnie na życie lokalnych mieszkańców. Tak było w tym roku w przypadku Rumi – rynku, na którym zadebiutowaliśmy osiedlem Locus. W ramach stałych umów wsparliśmy dwie lokalne drużyny sportowe, pomimo tego, że w momencie podejmowania decyzji nie mogliśmy jeszcze liczyć na przychody z realizacji osiedla.

Jakie jeszcze inicjatywy w tym roku były szczególnie ważne?

Bez wątpienia darowizna na rzecz osieroconych dzieci z Gdańska. W okresie wakacyjnym dotarła do nas informacja, że kilkuletnie rodzeństwo zamieszkujące jedno z naszych osiedli zostało nagle osierocone przez oboje rodziców. Bez chwili zastanowienia postanowiliśmy wesprzeć maluchy. Sami dotarliśmy do opiekunów dzieci i skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ponadto, szczególnie dumny jestem z naszych programów edukacyjnych w szkołach oraz na uczelniach wyższych, gdzie dzielimy się wiedzą deweloperską ze studentami.

 

W ramach akcji „Kim będę?” eksperci EURO STYL opowiadają uczniom pomorskich szkół o profesji dewelopera.

 

W zeszłym roku Euro Styl połączył się z Dom Development – największym deweloperem w Polsce. Jak program Jesteśmy Fair wpisuje się w kulturę CSR grupy DD?

Obie firmy mają podobną kulturę korporacyjną i wysokie aspiracje w zakresie tworzenia inicjatyw społecznych i kultury. Po połączeniu obu firm działamy ze zdwojoną siłą i uczymy się od siebie nawzajem. Dom Development wspiera wiele ważnych inicjatyw, ma też własną fundację Dom City Art, która promuje i realizuje sztukę na osiedlach. My również to robimy, bo chcemy dawać mieszkańcom wartość dodaną.