zym dla Ciebie jest makijaż? Czym według Twojej opinii jest makijaż dla zwykłych Polek?

Makijaż jest dla mnie codzienną zabawą, w trakcie której mogę się zrelaksować. To czas wyłącznie dla mnie, czas wyciszenia i spokoju. Make-up pozwala mi na wiele inwencji, więc tym bardziej lubię próbować nowości i zastanawiać się co jeszcze ciekawego można stworzyć przy pomocy dostępnych „narzędzi”. Czym jest makijaż dla innych osób? Ciężko wypowiadać mi się za innych, a nie lubię uogólniania. Podobnie jak i dla mnie, jest to dla nich na pewno czas indywidualnego wypoczynku, choćby mentalnego. Obojętnie, czy to 10 minut, czy godzina, można traktować go nie jak poranną rutynę, a właśnie jak moment na coś wyłącznie dla siebie. Zauważ również, że celowo nie mówię wyłącznie o kobietach – coraz więcej mężczyzn również interesuje się make-upem, a ja uważam, że to super!

Czy dziewczyna w wieku 20 lat powinna dbać o skórę twarzy inaczej niż np. 30latka? Czym powinna różnić się pielęgnacja w zależności od wieku?

Pamiętajmy, że skóra reaguje na czynniki środowiskowe i wszystko, co dzieje się z naszym ciałem. Stres, warunki, w jakich żyjemy, pracujemy i mieszkamy, wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Więc tak, na pewno skóra osoby 20-letniej może zachowywać się inaczej, niż tej w wieku 30+. Czy pielęgnacja różni się w zależności od wieku? Na pewno nie ma uniwersalnej porady, bo skóra jest równie unikalna, jak my sami i to, co odpowiada jednej osobie, niekoniecznie będzie dobre dla drugiej. Bardzo ważne, niezależnie od typu skóry i wieku, jest jej nawilżanie. Ona na pewno nam za to „podziękuje”. Z kolei podchodząc indywidualnie, warto działać na konkretne problemy – na przykład trądzik pospolity lub różowaty. Wtedy skuteczne jest wprowadzenie do codziennej pielęgnacji preparatów, które pozwolą na leczenie tej kondycji.

 

Red Lipstick Monster: W najbliższym sezonie popularnym trendem będą przede wszystkim klasyczne czerwone usta w wydaniu mocno wyrysowanym, ale również nieidealne, malowane na szybko.

 

Czy są jakieś metody na szybki i efektowny makijaż?

Dla każdego „efektowne” może oznaczać co innego, poza tym każdy ma też indywidualne cechy twarzy, więc i dobór makijażu będzie bardzo osobistą rzeczą. Dla przykładu, ja zawsze muszę poświęcić dłuższą chwilę brwiom, bo naturalnie są praktycznie niewidoczne. Z kolei żeby było szybko i efektownie, zawsze rozświetlam poliki i powieki, dodaję odrobinę koloru na usta oraz mocno podkreślam rzęsy.

Jakie są najnowsze trendy w makijażu?

W najbliższym sezonie popularnym trendem będą przede wszystkim klasyczne czerwone usta w wydaniu mocno wyrysowanym, ale również nieidealne, malowane na szybko. Sprawdzą się też na pewno też brokatowe i metaliczne akcenty, na przykład na oczach, ustach lub paznokciach.

 

Red Lipstick Monster: Niezależnie od ceny, zdarzają się produkty, które zdarzają się hitami i kitami. Uwielbiam wyszukiwać zależności i znajdować tańsze zamienniki dla droższych kultowych produktów.

 

W internecie jest wiele blogów i vlogów urodowych, skąd więc popularność akurat Twojego kanału?

Nie można powiedzieć, że popularny jest tylko mój kanał – istnieje mnóstwo świetnych kanałów o podobnej do mojej tematyce. W moich materiałach zawsze utrzymuję założony sobie poziom, na który składają się między innymi naturalność, rzetelność czy ekspertyza. Dlatego też każdą z moich trzech książek przygotowywałam od początku do końca bez kompromisów na jakości i wartości merytorycznej. Wiele lat pracowałam (i nadal to robię) na zdobycie zaufania mojej publiki, które z kolei przełożyło się również na popularność. A ja wiem, że nie tego zaufania nie zawiodę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków? Czy perfekcyjny makijaż może być wykonany tylko i wyłącznie przez drogie kosmetyki czy jednak można uzyskać super efekt dzięki zwykłym drogeryjnym kosmetykom?

Niezależnie od ceny, zdarzają się produkty, które zdarzają się hitami i kitami. Uwielbiam wyszukiwać zależności i znajdować tańsze zamienniki dla droższych kultowych produktów.