A jeszcze chętniej się tym chwalą. Sprawdziliśmy, co tak naprawdę motywuje ich do bycia aktywnym!

Pokolenie Milenium – pokolenie bycia fit?

W pokoleniu Y widzimy wyraźną tendencję do samorealizacji na każdej płaszczyźnie. A jedną z pasji milenialsów jest właśnie bycie fit i dbanie o własne zdrowie. Niektórzy poświęcają się sportowi w pracy. Inni robią karierę zawodową w sporcie. Jeszcze inni cele zawodowe kierują na odmienne tory, natomiast w czasie wolnym zawsze znajdują czas na trening czy chociaż sport rekreacyjny. Okazuje się jednak, że niemal wszystkie osoby zaliczane do pokolenia milenialsów deklarują uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Czy jest to tylko wynik międzynarodowej mody na bycie fit? Sprawdźmy!

Charakter a sport: motywacje pokolenia Y

Ogólnoświatowy trend bycia fit opanował także polskich milenialsów. Jest to jednak jeden z wielu czynników, które pchnęły pokolenie Y do bycia aktywnym. Takie podejście wynika głównie z ich charakteru. Wyedukowani, znający swoją wartość, szukający najefektywniejszych rozwiązań, kreatywni i – przede wszystkim – świadomi. Nieograniczony dostęp do wiedzy przełożył się na dużo większą świadomość własnego organizmu oraz na szacunek do własnego ciała. Milenialsi znają wartość bycia fit. Do tego stopnia, że nawet jeśli wysiłek nie jest z nimi za pan brat, sięgają chociaż po rekreacyjne aktywności.

Milenials, czyli świadomy konsument

Szukanie siebie i testowanie dostępnych możliwości to nauka potrzeb własnego organizmu. Bycie świadomym konsumentem w dobie ogólnodostępnej zdrowej żywności i internetu nie jest przecież trudne. Nawet jeśli chcemy zjeść coś na szybko, zamiast hot-doga możemy wybrać zdrowy posiłek. Co więcej, w diecie milenialsów notuje się tendencję do czytania etykiet na opakowaniach produktów. Jest to najlepsze źródło wiedzy o tym, co rzeczywiście chcemy zjeść. I oczywiście, jeśli brakuje nam jakiejś informacji – googlujemy ją. Ze względu na szacunek do własnego zdrowia i czasu, pokolenie Y chętnie wybiera proste i zdrowe przepisy. Można zaobserwować też wzrastający trend korzystania z usług cateringów dietetycznych. Jakość produktów oraz ich wpływ na zdrowie zajmują tutaj szczególne miejsca. Dieta to w końcu 70% sukcesu w utrzymaniu zdrowego organizmu, pozostałe 30% stanowią ćwiczenia.

Podobnie jest ze sportem. Każdego roku pojawiają się setki klubów fitness i siłowni oferujące coraz nowsze zniżki i korzystniejsze karnety. Możemy rozwijać się w tym kierunku, w którym chcemy. A jeśli jesteśmy z małej miejscowości – bez problemu i wygodnie możemy zamówić trening online czy wyszukać na youtubie zestaw ćwiczeń.

Nie masz instagrama?

Media społecznościowe to domena milenialsów. Każda z ich aktywności powinna zostać zauważona. Pokolenie Y jest żądne serduszek i lajków – i nie ma w tym nic dziwnego. Ważną wartością dla milenialsów jest przecież budowanie więzi i przynależności. Jedno napędza drugie. Trenowanie i zdrowe odżywianie wymaga pochwalenia się tym w socialach, a jeśli przestaniemy być fit, możemy stracić zainteresowanie naszą osobą. Jednocześnie pokolenie Y dąży do doskonalenia siebie zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i cielesnej. Dążenie do ideału piękna nie jest jednak główną motywacją do ćwiczeń i właściwej diety. Jest poniekąd wynikową dbania o siebie.

Poczucie własnej wartości buduje się między innymi właśnie przez zdrowy tryb życia i szacunek do własnego ciała. Milenialsi są też silnymi motywatorami, możemy to zobaczyć na instagramie, youtubie czy facebooku. Fit kanały i profile są chętnie oglądane, subskrybowane i lajkowane. Takie podejście pokazuje światu, jak wiele można osiągnąć szlifując swoją fizyczność i dbając o dietę.