ezpieczne cztery kąty

Niestety wiąże się także z potencjalnymi zagrożeniami, wynikającymi ze wzmożonego ruchu na drodze czy też z kuszącymi nieproszonych gości, pozostawionymi bez opieki domostwami. Dlatego przed planowanym wyjazdem warto zadbać nie tylko o sprawdzenie stanu auta i zabezpieczenia domu, ale również ochronę finansową na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia.

Grudniowe noce, jako najdłuższe w roku tworzą sprzyjające warunki dla złodziei. Oprócz dokładnego zabezpieczenia okien i drzwi zadbajmy o odpowiednią polisę, która w razie włamania i kradzieży umożliwi nam odtworzenie utraconego mienia. Przed jej wyborem zróbmy dokładny przegląd tego, co znajduje się w naszym domu czy mieszkaniu. Każdy z przedmiotów skrupulatnie wyceńmy – pozwoli to dokładniej określić sumę ubezpieczenia. Przydatne będą zdjęcia oraz rachunki potwierdzające dokonanie zakupu.

W okresie świątecznym nie tylko włamania są zagrożeniem dla posiadanego przez nas dobytku. Nie zdajemy sobie sprawy, z jaką łatwością może dojść do zwarcia w zdobiących choinkę lampkach. Co zatem w sytuacji, gdy potrzebujemy szybkiego wsparcia i błyskawicznej naprawy np. instalacji elektrycznej? Rozwiązaniem tego typu problemów jest szeroka oferta assistance dom. Zapewni ona pomoc specjalisty w razie awarii sprzętu czy pokrycie kosztów i organizację zakwaterowania, gdyby w wyniku szkody stan domostwa nie dawał bezpiecznego schronienia.

zerokiej i bezpiecznej drogi!

W okresie świątecznym wielu z nas wyrusza w niekiedy daleką podróż, aby spotkać się z rodziną. Warunki na drogach bywają niekorzystne, nie tylko ze względu na zmieniającą się pogodę, ale także z powodu zwiększonego natężenia ruchu. W grudniu zeszłego roku na polskich drogach doszło do ponad 3 tys. wypadków. Dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę, oprócz sprawdzenia stanu auta oraz zadbaniu o dobre samopoczucie i odpoczynek, pamiętajmy o zabraniu ważnej polisy OC. To z niej zostaną pokryte koszty ewentualnego zdarzenia. Natomiast jej brak narazi nas na dodatkowe koszty związane z karą nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Dodatkowo skutkiem nieodpowiedzialnej jazdy bez OC będzie opłacenie z własnej kieszeni wszelkich szkód, których byliśmy sprawcami – mogą one osiągać nawet kilkuset tysięcy złotych.

ierwsza gwiazdka na stoku

Moda na prowadzenie aktywnego trybu życia nie zanika nawet w święta i tak coraz częściej spędzamy czas ten z rodziną i bliskimi na stoku narciarskim. Pomimo zachowania ostrożności, jazda na nartach czy snowboardzie może wiązać się z kontuzjami. Złamana noga czy zerwanie ścięgna mogą sprawić, że nie będziemy w stanie samodzielnie się poruszać i konieczna będzie pomoc medyczna, która za granicą jest szczególnie droga. Dlatego podczas wyjazdów wypoczynkowych warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Należy w tym przypadku zwrócić uwagę, czy w ogólnych warunkach ubezpieczenia narciarstwo lub snowboarding nie zostały wyłączone z ochrony. Aby bez zbędnych kłopotów móc korzystać z uroków białego szaleństwa, należy zapewnić sobie polisę, która:

  • w razie wypadku pokryje koszty akcji ratowniczej i hospitalizacji,
  • będzie obejmować polisę OC osób i rzeczy (pokryje wydatki związane ze szkodą wyrządzoną innej osobie),
  • w przypadku kradzieży lub uszkodzenia naszego sprzętu umożliwi nam jego odtworzenie.

Pamiętajmy jednak, że kluczem do udanych świąt jest nasze odpowiedzialne zachowanie. Siadając za kierownicą, jak i korzystając z atrakcji na stoku, bądźmy wypoczęci, przestrzegajmy przepisów i dostosujmy prędkość do warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Natomiast przed wyjazdem zadbajmy o zabezpieczenie domu. Tu dodatkowo sprawdzi się doskonale jeden z najstarszych sposobów na świecie – pomoc sąsiedzka wyrażona w szeroko otwartych oczach i czujnych uszach.