irma Bielmar to jeden z wiodących producentów tłuszczów roślinnych w Polsce. Do najpopularniejszych produktów w naszym portfolio należy m.in. Margaryna Śniadaniowa, Palma, Olej Beskidzki oraz Margaryna Roślinna.

Zakład rozpoczął swoją działalność w Bielsku-Białej zaraz po II wojnie światowej, dzięki połączeniu dwóch przedwojennych fabryk. W kwietniu 1994 roku firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która z powodzeniem odnalazła się w nowej rzeczywistości gospodarczej. Obecnie jesteśmy jedną z najsilniejszych firm na polskim rynku, specjalizujących się w produkcji tłuszczów roślinnych – mówi prezes Zarządu, Andrzej Rasiński.

Silną pozycję nasza firma zawdzięcza ponad 70-letniej tradycji produkcji, opartej o rygorystyczne przestrzeganie receptur oraz wykorzystywanie surowców pozyskiwanych tylko od najlepszych dostawców. Nasze produkty kontrolowane są na każdym etapie produkcji – od wysiewu nasion, po finalny produkt, w myśl idei „od pola do stołu”. Bazując na bogactwie natury, wykorzystujemy tylko starannie wyselekcjonowane nasiona rzepaku, wolne od GMO. Z nich wydobywamy olej najbardziej ekologiczną metodą głębokiego tłoczenia, bez procesu ekstrakcji chemicznej.

Jako jedyni w Europie, a może i na świecie, nie używamy w produkcji margaryn i tłuszczów roślinnych mleka w proszku – stosujemy wyłącznie płynne, naturalnie ukwaszone. Jest to jeden z naszych atutów, zapewniający niepowtarzalny smak naszym produktom, o czym z dumą mówimy. Co więcej, produkty nie zawierają konserwantów oraz sztucznych barwników. Naszym klientom gwarantujemy najwyższą jakość, czego dowodem są najważniejsze międzynarodowe certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa żywności i żywienia, które posiadamy.

 

 

Bielmar to również producent mieszanek paszowych. Żaden surowiec nie jest marnowany – wszystkie odpady, które powstają na etapie produkcji oleju, są wtórnie wykorzystane. Uzyskiwany jest z nich Makuch – materiał paszowy dla zwierząt, drobiu i ryb. Tworzymy swego rodzaju obieg zamknięty – zapewniamy pokarm dla krów, z których uzyskujemy mleko wykorzystywane do produkcji naszych margaryn i tłuszczów roślinnych. Materiały paszowe wytwarzane przez naszą firmę to również produkty wysokojakościowe. Potwierdza to najważniejszy certyfikat z zakresu ich produkcji – GMP+.

Bielmar wyróżnia się nie tylko doskonałym smakiem produktów, ale też wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w produkcji tłuszczów roślinnych. Jesteśmy jedną z niewielu spółek pracowniczych w Polsce, która posiada w 100 proc. polski kapitał. To właśnie byli oraz obecni pracownicy, jako profesjonalny i zaangażowany zespół, stanowią główną siłę napędową naszej firmy. Jesteśmy elastyczni, proaktywni i innowacyjni, a szybkie rozwiązania i szybka decyzyjność to nasza główna zaleta – podkreśla prezes Rasiński.

Jako firma jesteśmy dumni z naszej tradycji, a idąc z biegiem czasu, idealnie łączymy ją z nowoczesnością. Nie tylko podążamy za trendami rynkowymi, ale sami wytyczamy ścieżki w kategorii tłuszczów roślinnych. Nasze wieloletnie obserwacje dotyczące zachowań konsumentów pokazują, że rynek tłuszczów roślinnych to wciąż obszar, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia. Potwierdzają to badania opublikowane przez Instytut Żywności i Żywienia, które wskazują, iż spożycie tłuszczów roślinnych w Polsce wzrosło trzykrotnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat – dodaje prezes Rasiński.

Łącząc wiedzę pracowników, jakość pozyskiwanych surowców, wysokie standardy produkcyjne i przyjęty model biznesowy, nasza firma zapewnia sobie miejsce wśród liderów rynku tłuszczów roślinnych w Polsce.