olski nabiał to znany i ceniony produkt w wielu krajach na świecie. Polscy serowarzy tworzą unikalne sery, których receptura oparta jest na wieloletniej tradycji od lat przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Polskie, ponad 100-letnie tradycje serowarskie kultywuje Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Kontynuuje wieloletnią tradycję produkcji wyśmienitych serów żółtych dojrzewających i tworzy m.in. sery z oczkami, jak Radamer (pierwszy polski ser z „dziurami”) oraz sery długo dojrzewające: Bursztyn, Rubin, Szafir.

Spomlek jest właścicielem znanej i lubianej przez Polaków marki Serenada. Wyróżnia ją oryginalne opakowanie – żółte z czarnymi dziurami. Marka dedykowana jest wszystkim konsumentom poszukującym serów wysokiej jakości w dobrej cenie. Receptura serowarska, według której produkowane są sery Serenada mówi, że na 1 kg sera potrzebne jest 10 l mleka. Dodatkowym atutem marki jest szeroki wachlarz gatunków dostępny w ofercie, a jednym z wiodących jest Serenada Salami i sery z dodatkami smakowymi. Różnorodność gatunków i smaków sprawia, że każdy konsument znajdzie coś dla siebie, wybierając między szwajcarami (z oczkami) i serami typu holenderskiego (gouda).

Mleczarnia z Radzynia Podlaskiego ma w swojej ofercie sery żółte premium – długodojrzewające Skarby Serowara. Bursztyn, Rubin, Szafir to serowa arystokracja na polskiej półce. To sery, które dojrzewają od 3 do 12 miesięcy, są ręcznie pielęgnowane przez panie, które popularnie nazywane są „pielęgniarkami”. Ser Bursztyn, pierwszy na rynku polskim ser długodojrzewający, obchodzi w tym roku jubileusz 15 lat powstania. Jego wyjątkowość, smak, wyczuwalne podczas degustacji kryształki (aminokwasy, które wytwarzają się w procesie długiego dojrzewania) doceniane są przez konsumentów w licznych konkursach. Oferta serów ręcznie pielęgnowanych i wiele miesięcy dojrzewających dedykowana jest dla konsumentów oczekujących od sera czegoś więcej niż zaspokojenia głodu.

Spomlek produkuje również unikatowe Sery z Radzynia z dodatkiem ziół i przypraw, z wygrawerowanym herbem miasta Radzyń Podlaski. Ręcznie pielęgnowane krążki cieszą się uznaniem konsumentów.

Mleczarnia Spomlek produkując sery korzysta z doświadczenia i unikalnych receptur opracowanych przez kolejne pokolenia radzyńskich serowarów. Łączy tradycyjne metody wytwarzania sera z nowoczesnymi metodami produkcji przy wykorzystaniu najwyższej jakości mleka pochodzącego od krów wypasanych na polskich łąkach.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek to nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo stawiające na stały rozwój. Zespół tworzy ponad 700 osób zatrudnionych w 4 oddziałach w Polsce: Radzyń Podlaski, Parczew, Chojnice i Młynary. Mleczarnia wspiera swoich pracowników stale podnosząc ich kwalifikacje oraz dba o społeczność lokalną. Od lat udziela się charytatywnie, funduje stypendia i edukuje najmłodszych oraz finansuje lokalne kluby sportowe. Spomlek to polska spółdzielnia, której właścicielami są udziałowcy: 1300 dostawców mleka oraz pracownicy.