ięgając po drób z Polski nie tylko wspieramy rodzimych producentów i gospodarkę. Wybieramy także jakość docenianą w wielu zakątkach świata oraz zrównoważony rozwój produkcji. Polska to największy producent drobiu w Unii Europejskiej. Ten obszar naszego sektora rolno-spożywczego rozwija się bardzo dynamicznie. Krajowe drobiarstwo jest docenianie za jakość i bezpieczeństwo przez konsumentów z całego świata. W listopadzie 2017 r. dla polskich eksporterów drobiu ponownie otworzył się rynek Chin. Aktualnie jesteśmy jedynym krajem w Unii Europejskiej, który może sprzedawać drób do Państwa Środka. Oznacza to pojawienie się nowych perspektyw zbytu na najbardziej prestiżowym, wymagającym i chłonnym rynku Azji. Sukces naszego mięsa drobiowego wiąże się z pełną kontrolą całego procesu produkcji „od pola do stołu”. Dzięki przestrzeganiu przez krajowych drobiarzy unijnych i krajowych przepisów, polski drób jest nie tylko smaczny i zdrowy, ale i w 100 proc. bezpieczny.

O jakości polskiego drobiarstwa świadczy też fakt, że jest ono najbardziej przyjaznym środowisku typem produkcji w sektorze mięsnym. Nasza branża cechuje się wyjątkową oszczędnością energii i surowców. Produkcja drobiu emituje też znacznie mniej CO2 w porównaniu do innych gatunków mięsa. Branża drobiarska troszczy się o surowce, zwraca uwagę na energię odnawialną, ponowne wykorzystanie wody w procesie produkcyjnym i racjonalną gospodarkę odpadami.

Pamiętajmy też, że drób to nie tylko kurczak. Polska jest również uznanym producentem indyka, kaczki czy gęsiny (słynna Gęś Biała Kołudzka), cenionej przez dietetyków oraz rzesze konsumentów za granicą. Warto sięgać więc po te mniej popularne gatunki mięsa drobiowego. Więcej informacji na temat walorów polskiego drobiu można znaleźć na stronie www.dobrydrob.pl.

 

Fakty i mity o drobiu – jak jest naprawdę?